סטודנטים? כך תשתלבו בעולם ההייטק

לא קל להיות סטודנטים ובמקביל לעבוד, אבל עבור אלה שלומדים מקצועות טכנולוגיים, זו ההזדמנות לפתח קריירה בהייטק, ולהרוויח שכר נאה
23/09/2019

לא קל להיות סטודנטים בישראל – הלימודים עולים הרבה כסף, המחיה יקרה וגם לשכור חדר בדירת שותפים זה כבר עניין לא פשוט, כך שמי שמצליח למצוא משרה טובה ומשתלמת בהייטק עוד במהלך התואר, עושה עסקה מצוינת.

עבור סטודנטים אלה, השתלבות בתעשיית ההייטק לא רק מספקת נקודת פתיחה מצוינת לקריירה העתידית, אלא מאפשרת גם לעבוד בתחום הנחשק ביותר בישראל, הודות למשכורות הגבוהות ולתנאים הטובים.

אילו סטודנטים מחפשות החברות?

לרוב הן יעדיפו כאלה שכבר צברו לא מעט ידע תיאורטי, ואפילו ניסיון מעשי, כשציונים גבוהים יהיו גם הם יתרון..

הסטודנטים יכולים לא פעם להמשיך לעבוד בחברה שקלטה אותם גם אחרי תום הלימודים – בתפקידים משודרגים, כמובן. לחלופין, הם יכולים לצאת לשוק כשברשותם לא רק תואר – אלא גם התנסות בשטח, שהופכת אותם לסחורה מבוקשת מאוד בהייטק.

מיכל הלפרין, דירקטורית ההשמה בחברת אתוסיה, מציינת כי חשוב מאוד לעבוד תוך כדי הלימודים, גם במחיר של פריסת התואר לעוד שנה. "אתם רוצים להשתלב בעולם ההייטק, חשוב לזכור שניסיון רלוונטי זה משהו שכל מעסיק מחפש. בנוסף, חשוב מאוד להכיר את התעשייה אליה אתם נכנסים, אילו חברות יש בשוק, במה הן מתמחות ואיזה תפקידים הן מציעות".

איפה לחפש עבודה?

האפשרויות הן רבות. קודם כל, החברות מחפשות את הסטודנטים – ורבות מהן מגיעות לירידי ההשמה הנערכים באוניברסיטאות ובמכללות, כדי להציג את מרכולתן ולנסות למשוך עובדים חדשים. פספסתם את יריד ההשמה, או לא מצאתם בו את מה שחיפשתם? תמיד ישנם אתרים של חברות השמה וכוח אדם, כאשר עדיף להתחיל בחברות המתמחות בתחום ההייטק, כדי לא לבזבז זמן יקר.

הלפרין מציעה לחזק את הקשרים במהלך התואר – ללכת למיטאפים, לירידי תעסוקה, להרצאות של גורמים מהתעשייה שמגיעים לשיעורים ועוד. "ככל שתכירו יותר אנשים מהתעשייה, כך הסיכוי שלכם להשתלב בה גדל", היא אומרת.

במה אפשר לעבוד?

מגוון המשרות המוצעות לסטודנטים גדול – הם יכולים לעסוק בניהול פרויקטים מסוגים שונים, להתמקד בפיתוח בשפות ובסביבות שונות, לעסוק ב-QA וכן להשתלב במשרות תמיכה שונות. משרות סטודנטים קיימות גם במרכזי שליטה ובקרה של חברות העוסקות בתשתיות תקשורת (NOC).

כמה מרוויח סטודנט בהייטק?

התשובה תלויה בגורמים רבים – התקדמות הלימודים לתואר, היקף המשרה (לרוב מדובר ב-20 עד 25 שעות בשבוע), אופי המשרה וכמובן החברה בה משתלבים. לרוב, ינוע השכר בין 30 שקלים לשעה למשרה התחלתית עבור סטודנטים חסרי ניסיון, ועד 100 ואף יותר לסטודנטים מצטיינים שכבר צברו ניסיון מעשי.

כאמור, הפרס הגדול יחכה לסטודנטים הללו בסוף התואר – כאשר יוכלו להשתלב בתעשיית ההייטק במשרה מלאה, ובמשכורות המקובלות בענף. ומה לגבי סטודנטים שאינם לומדים מקצועות טכנולוגיים? אל ייאוש! בתעשיית ההייטק קיימות גם דלתות כניסה נסתרות – לחצו כאן כדי לקרוא עליהן עוד כאן.