אתוסיה: יום האישה 2021

כיצד השפיעה הקורונה על הנשים בתעשיית ההייטק?

באילו תחומים נצפתה עלייה באחוזי הנשים לעומת הגברים, כמה נשים הצטרפו למעגל מחפשי העבודה בשנה האחרונה ומהו התחום שיוצר הזדמנויות חדשות לנשות המקצוע? נתונים עדכניים על שוק ההייטק הישראלי מגלים תמונה מפתיעה
07/03/2021 | מאת: הילה ויסמן

לרגל יום האישה הבינלאומי, החלטנו לבדוק מה השתנה בשנה האחרונה בגזרת הנשים בתעשיות הטכנלוגיות. אם בעבר הזרקור ההשוואתי הופנה בעיקר כלפי פערי המשכורות בין גברים ונשים, שנת הקורונה מסמנת תפנית מעניינת בשיח ובנתונים – וגורמת לנו לבחון את מקומן של הנשים בתעשייה ובתזוזות שלהן בשוק העבודה.

כך למשל בדקנו בנתוני המערכת באתוסיה וגילינו שגם כיום ב-2021, תעשייות ההייטק והביו-טק נשלטות לחלוטין על ידי גברים, כשהנשים תופסות רק 9% מההנהלה הבכירה. גם ההתפלגות לפי תחומים לא מעודדת במיוחד: בתחום הסייבר רק 17% הן נשים, בתחום מכשור הרפואי 14%, ובתחומי הסמיקונדוקטור והאוטומוטיב 15% נשים מסך העובדים. ניתן בכל זאת להצביע על נתונים מעט מעודדים במגמת עליה, כך לדוגמה 32% מהעוסקות בתוכנה הן נשים, כמו גם עלייה באחוזים בתעשיית קרנות ההון סיכון, שם הנשים כבר תופסות חלק של 38% מסך העובדים.

גם בספסל האקדמיה בעולמות הפיתוח תוכנה ואלקטרוניקה נרשמת מגמה מעודדת של עליה. כבר בשנה שעברה זיהינו עלייה במספר הסטודנטיות בתחומי ההנדסה, וגם השנה הנתון ממשיך לעלות עם 33% סטודנטיות הלומדות במקצועות הרלוונטים לתעסוקה בהייטק. לעומת זאת, ביחידות הטכנולוגיות בצבא, המספרים עדיין נמוכים ועומדים על כ-24% חיילות בלבד.

מדוע נשים חוששות ממעבר בין מקומות עבודה?

ואיך בכל זאת השפיעה הקורונה על הנשים בתעשייה? אמנם מדובר בנתונים ראשוניים וקשה לאמוד האם מדובר במגמה, אך כבר עכשיו נרשמה תופעה מאכזבת של 5% נשים שעזבו את התחום לחלוטין. מדובר בעלייה חדה של 25% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, לכן נשאלת השאלה האם מגפת הקורונה היא זו שדחפה את אותן נשים לחפש תחום תעסוקה אחר?

"במהלך השנה האחרונה, נשים רבות עבורן ביצענו ייעוצי קריירה, חששו לעבור למקום עבודה חדש ודחו הצעות שכר מאוד מפתות" אומרת נירה קירקיריוס, מנכ"לית First  - יחידת הבכירים של אתוסיה. "החשש שאולי לא יכבדו את הגמישות הנדרשת בתקופה כזאת, הלך והתגבר והפך למשמעותי השנה יותר מתמיד".

קירקיריוס, שמתוקף תפקידה כ-COO של אתוסיה מייעצת למועמדים ומועמדות בתחומים שונים בצמתי הקריירה שלהם, הבחינה שהשנה מועמדות איכותיות רבות ויתרו על הצעות עבודה משתלמות מפאת אותו חשש. "אפילו נשים בתפקידים הבכירים, כאלו שמתורגלות בשעות עבודה מאומצות ומרובות, העדיפו שלא לעבור בין משרות וחברות או להתחיל פרויקטים חדשים – בגלל הסיטואציה של הקורונה והצורך הגובר באיזון בין העבודה לבית", היא מספרת.

מגמה מפתיעה של משרות חדשות

בהסתכלות על שוק מחפשי העבודה - מתברר כי בהשוואה לינואר-פברואר בשנה שעברה, השנה ישנה עלייה של 30% במעגל המחפשות, כש-15% מסך המחפשות בתחומי ההייטק והביו-טק הן נשים. "מגמה מעניינת נוספת שזיהינו היא בתחומי ה-HR", אומרת קירקיריוס. "בתקופה האחרונה נפתחו עשרות משרות HR וגיוס חדשות וישנה מגמה מעניינת של מעברי תפקידים מחברה לחברה". ניתן להניח כי תחום משאבי האנוש עובר כרגע התפתחות טבעית, זאת מכיוון שבשנה האחרונה הדרישות ממחלקות ה-HR השתנו ותשומת הלב מופנית כעת לרווחת העובדים יותר מתמיד.

עם אתגרים כמו שימור ההווי המשרדי בזמן עבודה מרחוק וגיוס עובדים חדשים בתקופה בה אנשים מעדיפים לנצור את הקיים ומפחדים משינויים, אין ספק שצומחות יותר אופציות בתחום ה-HR, שחזר להיות מקצוע מבוקש. מי שבוודאי יזכו ליהנות מהביקוש הן ללא ספק הנשים ששולטות בתחום, כאשר 83% מהמגייסות ו-75% ממנהלות משאבי האנוש – הן נשים.