טבלאות השכר של 2019

טבלאות השכר של 2019: אלו המרוויחים הגדולים

שנת 2019 כבר מחייכת לכל המהנדסים בעולמות הבינה המאלכותית, ביג דאטה ואלגרויתמיקה. ומי עוד? הנה טבלאות השכר העדכניות של חברת אתוסיה
24/01/2019

השנה האזרחית שהסתיימה זו הזדמנות מעולה ולבחון את מגמות השכר בענף ההייטק ואת השינויים שחווה הענף בשנה החולפת. קביעת טבלאות השכר לשנת 2019 נעשתה לאחר איסוף אלפי נתונים בחברת אתוסיה. מתודולוגיית איסוף המידע מבוססת על חברות שמדווחות לחברה את רמות השכר לכל תפקידים לעובדים החדשים, לצד מידע הנאסף מהמועמדים עצמם המדווחים את השכר הנוכחי שלהם אל מול המבוקש בעת תהליכי הגיוס. המקורות הם מבחינת מדגם מייצג לכל התפקידים וסוגי החברות לפי גודל, מיקום ותחום עיסוק.

גם ב-2019 תכנות הוא התחום החם ביותר

התחום המבוקש ביותר בקרב מעסיקים נשאר בעולמות התכנות והפיתוח ולכן גם השנה רואים עליית שכר בשפות התכנות דוגמת dot.net ו-python וגם C++ הוותיקה יותר. מתכנתים בשפות אלו שיפרו את שכרם הממוצע ב-15 אחוז כמעט לעומת השנה הקודמת וכעת מתכנת מתחיל בשפות אלו מרוויח בממוצע 19 אש"ח, משכורת אשר מטפסת תוך שלוש שנות ניסיון אל מעבר ל-25 אלף שקל בחודש. עוד תחום שבלט בביקוש העובדים הוא הבינה המלאכותית: AI, Big data, ML.

אנשי הדאטה שיפרו השנה את שכרם בצורה משמעותית: מדען דאטה (data scientist) עם ניסיון של מעל לשנתיים הרוויח בשנה שעברה בממוצע 20 אש"ח והשנה בתפקיד הוא כבר ירוויח 25 אש"ח ומנהלים בתחום הזה יעברו את ה-35 אלף ברוטו בשכרם, כבר בשנת הניהול הראשונה שלהם. גם מי שבונה את מסדי הנתונים, DBA, חוו עלייה בשכרם העומדת על 10 אחוזים.

מהנדסי האלוגריתם הוותיקים ובעלי הניסיון (4 שנים ומעלה) רשמו גם כן עלייה נאה בשכרם העומד בממוצע על 35 אש"ח ומנהלי צוותים בתחום הזה שיפרו את שכרם ב-15 אחוזים לעומת שנה שעברה.

בעולם החומרה תחום השבבים הפך להיות החם ביותר וכפועל יוצא מהעלייה בגיוסים עליו השתפר השכר של העוסקים במלאכה: ארכיטקט של צ'יפים עם ניסיון של שנתיים בתחום יתחיל מ-35 אלף שקלים בחודש, שיפור של 20% לעומת השנה החולפת.

בעולם הביוטק עדיין מורגשת רעידת האדמה שעברה על חברת טבע, ובשנה וחצי האחרונות הוקמו מספר סטרטאפים בתחום התרופות מה שהעלה את הביקוש לעובדים בתחום המחקר הביולוגי והכימי, והם אלה שחוו שיפור שכר. עוד תחום מתפתח הוא בעולמות של מוצרים רפואיים, שם יש גידול בגיוסים למהנדסי מדיקל ותפקידי איכות ורגולציה. 

בניגוד לתחומים המובנים יחסית בהייטק, תחום השיווק והמכירות מאופיין בפערי שכר גדולים יחסית בתוך אותם התפקידים. כמו כן, מקצועות ה-online הגדילו את הביקוש, אם כי התחום סובל מתחלופה גבוהה של עובדים ומיעוט עובדים בעלי ניסיון של מספר שנים בתפקידים אלו.

ומי שיאני השכר?

שיאני השכר המתחילים מגיעים כצפוי מעולמות התכנות והחומרה. הנה דוגמה לכמה מהם: אנשי חומרה המתמחים ב-  ASIC VLSIואנשי verification ירוויחו בין 18-23 אש"ח כבר בשנתם הראשונה לתפקיד. אחריהם בשיאי השכר נמצאים מהנדסי אלגוריתמים, מהנדסי מערכת ו- data scientist אשר ירוויחו בין 18-22 אש"ח. בתחום התכנות ההתחלה טיפה יותר "נמוכה": מפתחי web ירוויחו בין 17-20 אש"ח, אך תוך ארבע שנות ניסיון הם יתקרבו למשכורת חודשית של 30 אש"ח.

בעולם השבבים, chip architecture ירוויח בתחילת תפקידו לפחות 35 אש"ח, אך יש לציין כי התפקיד מחייב ניסיון קודם בתחום של שנתיים שלוש לפחות.

שיאני השכר בתחום הניהולי מגיעים גם הן מעולמות השבבים: מנהל צוות של מעצבי שבבים ירוויח בשנתו הראשונה בתפקיד קרוב ל-40 אלף שקל. מנהל צוות של אנשי DBA ומנהל צוות של אבטחת סייבר יתחילו את תפקידם הניהולי עם שכר ממוצע של 33 אלף שקל.

כל הטבלאות נמצאות כאן 

https://www.ethosia.co.il/salary_report