עצות למחפש עבודה

יועצי ההשמה של אתוסיה ריכזו עבורכם רשימת עצות וטיפים מקצועיים לחיפוש עבודה בתעשיות ההייטק והביוטק בישראל. הטיפים עוסקים בכתיבת קורות חיים, פתיחה וניהול של פרופיל לינקדאין מקצועי, חיפוש עבודה, Networking, ההכנה לראיון עבודה, מרכזי הערכה, תכנון קריירה ועוד.

 • מדריך לינקדאין למשתמש המתחיל

  14/01/2020
  לינקדאין היא הרשת החברתית- מקצועית הגדולה בעולם עם למעלה מ-200 מיליון משתמשים בעולם, מעל 100 אלף מהם ישראלים. המשתמשים בלינקדאין יוצרים פרופיל אישי מקצועי, המשמש בין היתר ככלי מיתוגי יעיל בתהליך חיפוש עבודה. יועצי ההשמה של אתוסיה כתבו עבורכם את המדריך המלא ליצירת פרופיל לינקדאין מוצלח, מרשים ומייצג אשר יגביר את הסיכויים שלכם למצוא עבודה. לקריאת המדריך השני לחצו כאן.
  לפרטים נוספים
  >
 • מדריך לינקדאין למשתמש המתחיל - שני בסדרה

  14/01/2020
    לינקדאין (LinkedIn) היא הרשת החברתית - מקצועית הגדולה בעולם עם למעלה מ-200 מיליון משתמשים בעולם, מעל 100 אלף מהם ישראלים. המשתמשים בלינקדאין יוצרים פרופיל אישי - מקצועי, המשמש לגיבוש תדמית מקצועית של מוביל דעה, מומחה לתחום. בנוסף, הפרופיל מסייע ככלי מיתוגי יעיל בתהליך חיפוש עבודה. במדריך הראשון בסדרה לימדנו אתכם כיצד ליצור פרופיל בלינקדאין, הרשת החברתית העסקית הגדולה בעולם. כעת, אנו עוברים אל השלב הבא: כיצד להפוך את הפרופיל הזה למקצועי ואפקטיבי. יישום מוצלח!  
  לפרטים נוספים
  >
 • חולמים על קריירה משגשגת? חמישה צעדים בדרך לשנה טובה יותר

  22/09/2019
  השקיעו במיתוג עצמי פוליטיקה ארגונית תמיד היתה חלק חשוב בבניית קריירה, ועובדים שיודעים לתקשר טוב יותר את הכישרונות והחוזקות שלהם, ולהציג את תרומתם לחברה, יקודמו לרוב בקצב מהיר יותר משל עובדים אחרים, גם אם הם חרוצים ומשקיעים. אבל היום, בזמן שכולנו מתחזקים את התדמית שלנו ברשת, הדרך שבה אנחנו מציגים את עצמנו קריטית אף יותר. כולנו מכירים את הקולגה שאלופה באקסל, את זה שתמיד יודע לפתור בעיות במחשב, את זו שתמיד קוראים לה כשצריך מישהו שמבין בסטטיסטיקה.
  לפרטים נוספים
  >
 • מחכים לאחרי החגים? הגיע הזמן לנפץ את המיתוסים על חיפוש עבודה בקיץ

  28/07/2019
   "עזוב, אין טעם לחפש עבודה בקיץ, השוק מת"; "כולם בחופשה, כולם נסעו לחו"ל, אף אחד לא מגייס עכשיו", "לחפש עובדים ביולי-אוגוסט? מה פתאום, אני מחכה לאחרי החגים". בוודאי שמעתם את המשפטים האלה לא פעם, כהסבר מנצח לטענה שבקיץ לא כדאי לחפש עבודה חדשה, או להתחיל בגיוס עובדים.
  לפרטים נוספים
  >
 • סטודנטים? כך תשתלבו בעולם ההייטק

  23/09/2019
  לא קל להיות סטודנטים בישראל – הלימודים עולים הרבה כסף, המחיה יקרה וגם לשכור חדר בדירת שותפים זה כבר עניין לא פשוט, כך שמי שמצליח למצוא משרה טובה ומשתלמת בהייטק עוד במהלך התואר, עושה עסקה מצוינת. עבור סטודנטים אלה, השתלבות בתעשיית ההייטק לא רק מספקת נקודת פתיחה מצוינת לקריירה העתידית, אלא מאפשרת גם לעבוד בתחום הנחשק ביותר בישראל, הודות למשכורות הגבוהות ולתנאים הטובים. אילו סטודנטים מחפשות החברות? לרוב הן יעדיפו כאלה שכבר צברו לא מעט ידע תיאורטי, ואפילו ניסיון מעשי, כשציונים גבוהים יהיו ג
  לפרטים נוספים
  >
 • יש 1,000 סיבות טובות לעזור לחברים!

  20/09/2018
  יש לך חברים מקצוענים בתחומי ההייטק או הביוטק? יכול להיות שהם מחפשים עבודה? או שפשוט לא טוב להם במקום הנוכחי?  הייתם ממליצים עליהם? אז למה שלא תעשו את זה ותרוויחו מזה?! גם תעזרו להם למצוא עבודה! וגם תרוויחו 1000 ₪ במתנה! מלאו את הטופס ושלחו לנו את הקו"ח של החברים  כדי שנוכל לנהל למענם תהליך גיוס נעים ומהיר שבסיומו גם נתגמל אתכם בהתאם שווה לא?!
  לפרטים נוספים
  >
 • סטודנטים, חולמים על משרה בעולם ההייטק? חמישה שלבים בדרך למטרה

  17/03/2016
  אתם לומדים לתואר בתחום הטכנולוגי ואף מתקרבים לסופו. לפתע, כל החלומות על עבודה מתגמלת בעולם ההייטק ואפילו חלום על אקזיט ענק, נראים כאילו הם עומדים להתגשם. אלא שאז העולם האמיתי מזכיר לכם שיש כמה שלבים שצריך לעבור בדרך לשם, ושתכנון נכון של מסלול הקריירה ישפיע במידה רבה על ההתפתחות המקצועית. "במובנים רבים, הבחירות שתקבלו בזמן חיפוש העבודה הראשונה שלכם, עשויות להשפיע על המשך הקריירה", אומרת מיכל הלפרין, מנהלת דסק תוכנה-חומרה באתוסיה, המתמחה בהשמה בתחום ההייטק, הביוטק והשמת בכירים.
  לפרטים נוספים
  >
 • מחפשים עבודה בתחום ההייטק או הביוטק? כך תעברו בהצלחה את שלב הריאיון הטלפוני

  09/04/2017
  רוב מחפשי העבודה בתחום ההייטק והביוטק סבורים שהאתגר הקשה ביותר העומד בפניהם הוא להצליח לקבל זימון לראיון עבודה. אולם, רק מעטים לוקחים בחשבון את העובדה שלא מעט חברות מעדיפות לערוך ראיון טלפוני מקדים עם המועמדים – ובכך לחסוך זמן, כסף והתרוצצות לכל הצדדים.
  לפרטים נוספים
  >
 • 10 שיקולים לתכנון קריירה

  15/09/2014
  1. מה החלום שלך?  מרואיינת אמרה לי פעם שהחלום שלה הוא להיות עשירה, לשבת בקומה אחרונה של גורד שחקים ולהסתכל מחלון משרדה על הנוף של מנהטן. ואיך תגיעי לחלון הזה, שאלתי? על החלק, כך הסתבר, הזה היא עדיין לא חלמה.  החלום להיות עשיר... האם זהו החלום שלנו או של החברה החומרנית שבה אנו חיים? האם זהו באמת חלום או שזו סרט הוליוודי או טלנובלה שראינו? שרי אריסון אמרה לא מכבר בראיון- אפשר להיות מאוד עשיר ומאוד אומלל...
  לפרטים נוספים
  >
 • פיתוח קריירה כהרגל חיים

  15/09/2014
  למי נוגע פיתוח קריירה צוותים מקצועיים במרכזי תעסוקה -  צוותים מקצועיים במרכזים שתפקידם לעודד תעסוקה (מרכז צעירים, מוקד תעסוקה ועוד) מיומנים בהשמה לעבודה, אך לא תמיד בפיתוח קריירה. הסיבות המרכזיות הן: חוסר ידע בביצוע לצד היעדר אמונה בלקוח (דורש העבודה) אשר התחיל לעבוד בעבודה פשוטה יחסית והצוות המקצועי אינו מאמין שהלקוח מסוגל להתפתח מקצועית לתפקיד "נחשב" יותר.
  לפרטים נוספים
  >
 • הנדסה אזרחית: האם זהו הדבר הגדול הבא בעולם ההנדסה?

  15/09/2014
  המושג הנדסה אזרחית הוא מושג ותיק מאוד, אשר נהגה בימים בהם הביטוי 'הנדסה צבאית' היה רווח. בכדי להבדיל בין ההנדסה לצרכים צבאיים (בניית ביצורים, בסיסים, מיגונים ופיתוחים שונים המשמשים את הצבא) לבין ההנדסה לצרכי הציבור האזרחי, נולד המושג הנדסה אזרחית.
  לפרטים נוספים
  >
 • כיצד להשאיר רושם ראשוני מצוין בראיון עבודה

  15/09/2014
  להגיע בזמן – זהו המבחן הראשון שלך במקום העבודה החדש, עוד לפני שבכלל התקבלת. המשימה בסיסית ופשוטה – להגיע בזמן.
  לפרטים נוספים
  >
 • צומת דרכים בקריירה - הזדמנות להרחיב גבולות

  15/09/2014
  אנחנו בצומת. הלא ידוע עוד לפנינו, ועלינו לפזר את הערפל. אנחנו בצומת, לעתים מבולבלים, לעתים חרדים, בידענו שכל בחירה שנעשה תשפיע עלינו וגם על הסובבים אותנו. אנחנו בצומת, בלב לבו של החיפוש אחר הדרך. צומת בקריירה. אנחנו שם, אולי מפני שמה שעבד עד עכשיו כבר אינו עובד. אולי מאסנו ומיצינו, ואולי מישהו אמר לנו ללכת. כיצד ניהלנו את בחירותינו בעבר? מה הנחה אותנו? האם ניתחנו יתרונות וחסרונות? אולי פעלנו לפי תחושת בטן? כיצד ניצלנו את תקופת המעבר?
  לפרטים נוספים
  >
 • מציאות נפשית בזמן משבר כלכלי

  15/09/2014
  בעיני רבים מאיתנו, פיטורין היו עד זה לא כבר מושג רחוק, זר וערטילאי, שאינו נוגע לנו אישית, אלא - כנראה - לאחרים. המשבר הכלכלי הנוכחי מאלץ אותנו להתמודד עם מציאות חדשה, מציאות של חוסר ודאות וחוסר יציבות בשוק העבודה. שכירים מפוטרים, חברות נסגרות, הבורסות קורסות, כללי המשחק השתנו בן רגע. רבים מאיתנו ראו עמיתים לעבודה מאבדים את מקומות עבודתם, וחלקנו אף חוו זאת בעצמם. הביטחון התעסוקתי איננו עוד מושג מובן מאליו. לעבודה ולביטחון תעסוקתי ערך רב.
  לפרטים נוספים
  >
 • מכוני האבחון התעסוקתי

  15/09/2014
  חברות רבות נעזרות כיום במכוני אבחון תעסוקתי על מנת לקבל חוות דעת מקצועית בנוגע לתכונות האופי והיכולות החברתיות של המועמדים.
  לפרטים נוספים
  >