עצות למחפש עבודה

יועצי ההשמה של אתוסיה ריכזו עבורכם רשימת עצות וטיפים מקצועיים לחיפוש עבודה בתעשיות ההייטק והביוטק בישראל. הטיפים עוסקים בכתיבת קורות חיים, פתיחה וניהול של פרופיל לינקדאין מקצועי, חיפוש עבודה, Networking, ההכנה לראיון עבודה, מרכזי הערכה, תכנון קריירה ועוד.

 • 01
 • 01
 • 01
 • יש 1,000 סיבות טובות לעזור לחברים!

  20/09/2018
  יש לך חברים מקצוענים בתחומי ההייטק או הביוטק? יכול להיות שהם מחפשים עבודה? או שפשוט לא טוב להם במקום הנוכחי?  הייתם ממליצים עליהם? אז למה שלא תעשו את זה ותרוויחו מזה?! גם תעזרו להם למצוא עבודה! וגם תרוויחו 1000 ₪ במתנה! מלאו את הטופס ושלחו לנו את הקו"ח של החברים  כדי שנוכל לנהל למענם תהליך גיוס נעים ומהיר שבסיומו גם נתגמל אתכם בהתאם שווה לא?!
  לפרטים נוספים
  >
 • מדריך לינקדאין למשתמש המתחיל

  15/10/2014
  לינקדאין היא הרשת החברתית- מקצועית הגדולה בעולם עם למעלה מ-200 מיליון משתמשים בעולם, מעל 100 אלף מהם ישראלים.
  לפרטים נוספים
  >
 • סטודנטים, חולמים על משרה בעולם ההייטק? חמישה שלבים בדרך למטרה

  17/03/2016
  אתם לומדים לתואר בתחום הטכנולוגי ואף מתקרבים לסופו. לפתע, כל החלומות על עבודה מתגמלת בעולם ההייטק ואפילו חלום על אקזיט ענק, נראים כאילו הם עומדים להתגשם. אלא שאז העולם האמיתי מזכיר לכם שיש כמה שלבים שצריך לעבור בדרך לשם, ושתכנון נכון של מסלול הקריירה ישפיע במידה רבה על ההתפתחות המקצועית. "במובנים רבים, הבחירות שתקבלו בזמן חיפוש העבודה הראשונה שלכם, עשויות להשפיע על המשך הקריירה", אומרת מיכל הלפרין, מנהלת דסק תוכנה-חומרה באתוסיה, המתמחה בהשמה בתחום ההייטק, הביוטק והשמת בכירים.
  לפרטים נוספים
  >
 • מחפשים עבודה בתחום ההייטק או הביוטק? כך תעברו בהצלחה את שלב הריאיון הטלפוני

  09/04/2017
  רוב מחפשי העבודה בתחום ההייטק והביוטק סבורים שהאתגר הקשה ביותר העומד בפניהם הוא להצליח לקבל זימון לראיון עבודה. אולם, רק מעטים לוקחים בחשבון את העובדה שלא מעט חברות מעדיפות לערוך ראיון טלפוני מקדים עם המועמדים – ובכך לחסוך זמן, כסף והתרוצצות לכל הצדדים.
  לפרטים נוספים
  >
 • 10 שיקולים לתכנון קריירה

  15/09/2014
  1. מה החלום שלך?  מרואיינת אמרה לי פעם שהחלום שלה הוא להיות עשירה, לשבת בקומה אחרונה של גורד שחקים ולהסתכל מחלון משרדה על הנוף של מנהטן. ואיך תגיעי לחלון הזה, שאלתי? על החלק, כך הסתבר, הזה היא עדיין לא חלמה.  החלום להיות עשיר... האם זהו החלום שלנו או של החברה החומרנית שבה אנו חיים? האם זהו באמת חלום או שזו סרט הוליוודי או טלנובלה שראינו? שרי אריסון אמרה לא מכבר בראיון- אפשר להיות מאוד עשיר ומאוד אומלל...
  לפרטים נוספים
  >
 • פיתוח קריירה כהרגל חיים

  15/09/2014
  למי נוגע פיתוח קריירה צוותים מקצועיים במרכזי תעסוקה -  צוותים מקצועיים במרכזים שתפקידם לעודד תעסוקה (מרכז צעירים, מוקד תעסוקה ועוד) מיומנים בהשמה לעבודה, אך לא תמיד בפיתוח קריירה. הסיבות המרכזיות הן: חוסר ידע בביצוע לצד היעדר אמונה בלקוח (דורש העבודה) אשר התחיל לעבוד בעבודה פשוטה יחסית והצוות המקצועי אינו מאמין שהלקוח מסוגל להתפתח מקצועית לתפקיד "נחשב" יותר.
  לפרטים נוספים
  >
 • הנדסה אזרחית: האם זהו הדבר הגדול הבא בעולם ההנדסה?

  15/09/2014
  המושג הנדסה אזרחית הוא מושג ותיק מאוד, אשר נהגה בימים בהם הביטוי 'הנדסה צבאית' היה רווח. בכדי להבדיל בין ההנדסה לצרכים צבאיים (בניית ביצורים, בסיסים, מיגונים ופיתוחים שונים המשמשים את הצבא) לבין ההנדסה לצרכי הציבור האזרחי, נולד המושג הנדסה אזרחית.
  לפרטים נוספים
  >
 • כיצד להשאיר רושם ראשוני מצוין בראיון עבודה

  15/09/2014
  להגיע בזמן – זהו המבחן הראשון שלך במקום העבודה החדש, עוד לפני שבכלל התקבלת. המשימה בסיסית ופשוטה – להגיע בזמן.
  לפרטים נוספים
  >
 • צומת דרכים בקריירה - הזדמנות להרחיב גבולות

  15/09/2014
  אנחנו בצומת. הלא ידוע עוד לפנינו, ועלינו לפזר את הערפל. אנחנו בצומת, לעתים מבולבלים, לעתים חרדים, בידענו שכל בחירה שנעשה תשפיע עלינו וגם על הסובבים אותנו. אנחנו בצומת, בלב לבו של החיפוש אחר הדרך. צומת בקריירה. אנחנו שם, אולי מפני שמה שעבד עד עכשיו כבר אינו עובד. אולי מאסנו ומיצינו, ואולי מישהו אמר לנו ללכת. כיצד ניהלנו את בחירותינו בעבר? מה הנחה אותנו? האם ניתחנו יתרונות וחסרונות? אולי פעלנו לפי תחושת בטן? כיצד ניצלנו את תקופת המעבר?
  לפרטים נוספים
  >
 • מציאות נפשית בזמן משבר כלכלי

  15/09/2014
  בעיני רבים מאיתנו, פיטורין היו עד זה לא כבר מושג רחוק, זר וערטילאי, שאינו נוגע לנו אישית, אלא - כנראה - לאחרים. המשבר הכלכלי הנוכחי מאלץ אותנו להתמודד עם מציאות חדשה, מציאות של חוסר ודאות וחוסר יציבות בשוק העבודה. שכירים מפוטרים, חברות נסגרות, הבורסות קורסות, כללי המשחק השתנו בן רגע. רבים מאיתנו ראו עמיתים לעבודה מאבדים את מקומות עבודתם, וחלקנו אף חוו זאת בעצמם. הביטחון התעסוקתי איננו עוד מושג מובן מאליו. לעבודה ולביטחון תעסוקתי ערך רב.
  לפרטים נוספים
  >
 • מכוני האבחון התעסוקתי

  15/09/2014
  חברות רבות נעזרות כיום במכוני אבחון תעסוקתי על מנת לקבל חוות דעת מקצועית בנוגע לתכונות האופי והיכולות החברתיות של המועמדים.
  לפרטים נוספים
  >
 • ניהול קריירה: לנהל או להיות מנוהל

  15/09/2014
  שוב ושוב במהלך חיינו, אנו עוצרים ושואלים את עצמנו: האם אנו עוסקים במה שאנו אוהבים? האם אנו מצטיינים בתחום עיסוקנו, והאם המסלול שבו אנו נמצאים הוא המסלול הנכון עבורנו? כיום, בראשיתה של המאה ה-21, רווחת הגישה שלפיה ניהול הקריירה של היחיד הוא באחריותו בלבד. בעבר הלא-רחוק, חוזה הקריירה של עובד נעשה בינו לבין הארגון המעסיק; כיום, חוזה זה נעשה בעיקר בין העובד לבין עצמו.
  לפרטים נוספים
  >