עצות למחפש עבודה

יועצי ההשמה של אתוסיה ריכזו עבורכם רשימת עצות וטיפים מקצועיים לחיפוש עבודה בתעשיות ההייטק והביוטק בישראל. הטיפים עוסקים בכתיבת קורות חיים, פתיחה וניהול של פרופיל לינקדאין מקצועי, חיפוש עבודה, Networking, ההכנה לראיון עבודה, מרכזי הערכה, תכנון קריירה ועוד.

מדריך לינקדאין למשתמש המתחיל

לינקדאין היא הרשת החברתית- מקצועית הגדולה בעולם עם למעלה מ-200 מיליון משתמשים בעולם, מעל 100 אלף מהם ישראלים.

מחכים לאחרי החגים? הגיע הזמן לנפץ את המיתוסים על חיפוש עבודה בקיץ

 "עזוב, אין טעם לחפש עבודה בקיץ, השוק מת"; "כולם בחופשה, כולם נסעו לחו"ל, אף אחד לא מגייס עכשיו", "לחפש עובדים ביולי-אוגוסט? מה פתאום, אני מחכה לאחרי החגים".

סטודנטים, חולמים על משרה בעולם ההייטק? חמישה שלבים בדרך למטרה

אתם לומדים לתואר בתחום הטכנולוגי ואף מתקרבים לסופו. לפתע, כל החלומות על עבודה מתגמלת בעולם ההייטק ואפילו חלום על אקזיט ענק, נראים כאילו הם עומדים להתגשם.

פיתוח קריירה כהרגל חיים

למי נוגע פיתוח קריירה צוותים מקצועיים במרכזי תעסוקה -  צוותים מקצועיים במרכזים שתפקידם לעודד תעסוקה (מרכז צעירים, מוקד תעסוקה ועוד) מיומנים בהשמה לעבודה, אך לא תמיד בפיתוח קריירה.

צומת דרכים בקריירה - הזדמנות להרחיב גבולות

אנחנו בצומת. הלא ידוע עוד לפנינו, ועלינו לפזר את הערפל. אנחנו בצומת, לעתים מבולבלים, לעתים חרדים, בידענו שכל בחירה שנעשה תשפיע עלינו וגם על הסובבים אותנו. אנחנו בצומת, בלב לבו של החיפוש אחר הדרך. צומת בקריירה. אנחנו

מדריך לינקדאין למשתמש המתחיל - שני בסדרה

  לינקדאין (LinkedIn) היא הרשת החברתית - מקצועית הגדולה בעולם עם למעלה מ-200 מיליון משתמשים בעולם, מעל 100 אלף מהם ישראלים. המשתמשים בלינקדאין יוצרים פרופיל אישי - מקצועי, המשמש לגיבוש תדמית מקצועית של מוביל דעה, מומחה לתחום.

סטודנטים? כך תשתלבו בעולם ההייטק

לא קל להיות סטודנטים בישראל – הלימודים עולים הרבה כסף, המחיה יקרה וגם לשכור חדר בדירת שותפים זה כבר עניין לא פשוט, כך שמי שמצליח למצוא משרה טובה ומשתלמת בהייטק עוד במהלך התואר, עושה עסקה מצוינת. עבור סטודנטים אלה, השתלבות בתעשיית ההייטק לא רק מספק

מחפשים עבודה בתחום ההייטק או הביוטק? כך תעברו בהצלחה את שלב הריאיון הטלפוני

רוב מחפשי העבודה בתחום ההייטק והביוטק סבורים שהאתגר הקשה ביותר העומד בפניהם הוא להצליח לקבל זימון לראיון עבודה.

הנדסה אזרחית: האם זהו הדבר הגדול הבא בעולם ההנדסה?

המושג הנדסה אזרחית הוא מושג ותיק מאוד, אשר נהגה בימים בהם הביטוי 'הנדסה צבאית' היה רווח. בכדי להבדיל בין ההנדסה לצרכים צבאיים (בניית ביצורים, בסיסים, מיגונים ופיתוחים שונים המשמשים את הצבא) לבין ההנדסה לצרכי הציבור האזרחי, נולד המושג הנדסה אזרחית.

מציאות נפשית בזמן משבר כלכלי

בעיני רבים מאיתנו, פיטורין היו עד זה לא כבר מושג רחוק, זר וערטילאי, שאינו נוגע לנו אישית, אלא - כנראה - לאחרים. המשבר הכלכלי הנוכחי מאלץ אותנו להתמודד עם מציאות חדשה, מציאות של חוסר ודאות וחוסר יציבות בשוק העבודה.

חולמים על קריירה משגשגת? חמישה צעדים בדרך לשנה טובה יותר

השקיעו במיתוג עצמי פוליטיקה ארגונית תמיד היתה חלק חשוב בבניית קריירה, ועובדים שיודעים לתקשר טוב יותר את הכישרונות והחוזקות שלהם, ולהציג את תרומתם לחברה, יקודמו לרוב בקצב מהיר יותר משל עובדים אחרים, גם אם הם חרוצים ומשקיעים.

יש 1,000 סיבות טובות לעזור לחברים!

יש לך חברים מקצוענים בתחומי ההייטק או הביוטק? יכול להיות שהם מחפשים עבודה?

10 שיקולים לתכנון קריירה

1. מה החלום שלך?  מרואיינת אמרה לי פעם שהחלום שלה הוא להיות עשירה, לשבת בקומה אחרונה של גורד שחקים ולהסתכל מחלון משרדה על הנוף של מנהטן. ואיך תגיעי לחלון הזה, שאלתי? על החלק, כך הסתבר, הזה היא עדיין לא חלמה.  החלום להיות עשיר...

כיצד להשאיר רושם ראשוני מצוין בראיון עבודה

להגיע בזמן – זהו המבחן הראשון שלך במקום העבודה החדש, עוד לפני שבכלל התקבלת. המשימה בסיסית ופשוטה – להגיע בזמן.

מכוני האבחון התעסוקתי

חברות רבות נעזרות כיום במכוני אבחון תעסוקתי על מנת לקבל חוות דעת מקצועית בנוגע לתכונות האופי והיכולות החברתיות של המועמדים.