הייטק

מחלקת המחקר של אתוסיה חוקרת ומנתחת את המגמות, הטרנדים והחברות שהפכו את תעשיית ההייטק לתעשיית עילית נחשבת ורווחית, תוך התמקדות בסקטורים השונים (תוכנה, חומרה, תקשורת, IT וכו'), בתפקידים המתפתחים ובחברות שעושות כותרות.

שוקלים הסבה מקצועית? הכירו את דלתות הכניסה הנסתרות להייטק

המשק נמצא בתעסוקה מלאה, אבל ברוב המקצועות, השכר אינו עולה בהתאם, אלא נמצא בקיפאון.

חברת Red-Bend נרכשה ב-200 מיליון דולר על ידי חברת Harman האמריקאית

אקזיט ישראלי נוסף שדווח היום: חברת רד בנד (Red Bend) נרכשה היום תמורת 200 מיליון דולר, ע"י חברת חברת הרמן (Harman) האמריקאית אשר מייצרת מערכות בידור ומידע לרכבים.

הגיע הזמן להפסיק להתנצל על תרבות התכלס, ולהשקיע באינטגרציה עם תרבויות אחרות

בשנים האחרונות, מיזוגים ורכישות של חברות ישראליות, לצד הסניפים המקומיים שפתחו כאן חברות ענק בינלאומיות כמו גוגל, פייסבוק ומיקרוסופט, הפכו את העובד הישראלי לעובד גלובלי, שפועל מול קולגות ולקוחות בכל רחבי העולם, בעיקר בחוף המערבי של ארצות הברית, אבל גם

רובוטים בשירות הלקוח: על מהפיכת הרובוטיקה בענף הקמעונאות

מאת: עומר מילויצקי קניות בסופר הן עניין שבשגרה עבור כל אדם שמנהל משק בית. אנחנו עושים את זה אחת לחודש, אחת לשבועיים ואפילו כמה פעמים בשבוע - בהתאם לגודל הנפשות ולהרגלי הצריכה.

זרקור טכנולוגי על: חברת Tufin

תעודת זהות: שם: תופין (Tufin) תחום: תשתיות אבטחת מידע ורשתות מיקום: משרדי המטה - רמת גן, ישראל;             שלוחות בגוש שגב וכן בצפון אמריקה, אירופה והמזרח הרחוק. שנת הקמה: 2005 מספר עובדים: כ-200 מנכ

הולכים לאיבוד בדאטה? הנה הכתבה שתעשה לכם סדר במקצוע המבוקש של 2019

התחום החם בהייטק כיום הוא דאטה. כולם מדברים על זה ויודעים שהמקצוענים בתחום מרוויחים הרבה כסף. אז מה זה בעצם הדאטה, אילו בעלי מקצוע עוסקים בו, ומה דרגות השכר שהם מגיעים אליהן? מה ההבדל בין אנליסט דאטה למדען דאטה, ומה הקשר ביניהם לבין האלגוריתמיקאים?

שיחה עם אלון אגינסקי, מנכ''ל חברת סיבידיה

אווירה במשרדי סיבידיה הייתה סואנת ומלאת חיים. אלון אגינסקי, מנכ''ל החברה, התיישב מולי ואמר בחיוך: "אשמח לשוחח עמך ארוכות אך לצערי זמני קצר" . מהי סיבידיה? סיבידיה היא חברת תוכנה המספקת פתרונות שמסייעים לחברות הטלקום, המדיה והתוכן להיות רוו

יותר ויותר חברות הייטק בוחרות לעבוד עם מפתחים מחו"ל במיקור חוץ – וזה לא רק בגלל השכר

ההייטק הישראלי משתלט על העולם. אלא שהפעם, ההשתלטות מעט שונה. כאשר השכר של אנשי ההייטק בישראל מזנק, יותר ויותר חברות בוחרות להעביר את פעילות הפיתוח לחו"ל.

תוכנית הממשלה לייבוא עובדים זרים להייטק עלולה להוריד את השכר בענף ב-20%

תוכנית הממשלה להבאתם לישראל של 5,000 עובדי הייטק זרים במטרה להתגבר על המחסור הצפוי בעובדים בתעשייה היא ללא ספק כותרת מושכת, אולם נראה שלאור עלותה הגבוהה – אשר עומדת על פי הפרסומים על 900 מיליון שקלים לשש שנים – וחסרונותיה הרבים, עדיף ליישם פתרונות אח

ClickTale מגייסת

חברת קליקטייל (Clicktale) מצטרפת לגל הגיוסים הגדול של חודש ינואר. החברה הודיעה על השלמת סבב גיוס הון בהיקף של 35 מיליון דולר מקרן השקעות האמריקאית.

מדריך: אלו שפות התכנות החמות ביותר בשוק

עבור מי שרוצה להתחיל לעסוק בתכנות, מבחר השפות האפשריות הוא כמעט אינסופי, ויוצר שפע מבלבל. אך לכל שפה יש ייחוד משלה, עם יתרונות וחסרונות, והפופולריות ביותר שבהן יעניקו ללומדים כישורים חשובים, שדרושים בחברות הייטק רבות.

יום המשפחה 2017 בענף ההייטק: אמנם האימהות הן המטפלות העיקריות בילדים – אבל דווקא האבות חוששים מפגיעה בקריירה

תעשיית ההייטק ידועה בתובענותה, בקצב המהיר שבו היא מתנהלת, ובדרישה כי העובד יקדיש לה חלק ניכר מזמנו.

20 אלף משרות היי-טק אבדו: קטר הצמיחה של ישראל נודד לחו"ל

מה שווה לישראל חברת ענק כמו אינטל? כמה היא שווה בהיבטי תעסוקה בפריפריה, או בהיבטי מס הכנסה? כמה היא תורמת לממוצע השכר ולחציון? עכשיו תדמיינו עוד חברה כזו שקמה בישראל מחר.

שינוי מקצועי או עבודה ללא ניסיון בהייטק – האם זה אפשרי בכלל?

בקרוב תסתיים שנת הלימודים האקדמאית, ואלפי בוגרים של מקצועות טכנולוגים יוותרו עם חלום מתוק על שילוב בשוק ההייטק. לצדם, לא מעט יסיימו בוגרי קורסים קצרים יותר, וכן כאלו שעברו הסבה מקצועית, ומחכים להזדמנות שלהם.

אמזון תרכוש את חברת Annapurna Labs מיקנעם ותקים מרכז פיתוח בישראל

חברת הסמיקונדקטורס אנפורנה לבס (Annapurna Labs) של אביגדור וילנץ, מנהלת מו"מ מתקדם לרכישתה מול חברת אמזון (Amazon) האמריקאית, שלא מכבר חיפשה לגייס מפתחים מישראל וכעת בוחנת להקים מרכז מו"פ בארץ. אמזון מחפשת כבר זמן רב לרכוש חברה בישראל,