סטארט-אפ ויזמות

עולם ההייטק בכלל וסטארט-אפ בפרט מבוסס על עקרונות היזמות עסקית וטכנולוגית. איך יוצאים לדרך עסקית חדשה? כיצד בונים תוכנית עסקית? מיהו הצוות המנצח להקמת סטארט אפ? מאיפה מגייסים את ההון? כל אלו ועוד במדור סטארט-אפ ויזמות.

 • הגיע הזמן להחזיר את השפיות לסטארט-אפ ניישן

  25/11/2019
  אנחנו הישראלים אוהבים להתגאות בהיותנו סטארט-אפ ניישן. למעשה, אנחנו מזכירים את המונח הזה כל כך הרבה, עד שהוא נהפך כמעט לשם נרדף לתעשיית ההייטק הישראלית כולה (מגזר שמהווה 3.5% מהמועסקים בישראל).
  לפרטים נוספים
  >
 • איזה חברות הייטק מעניקות את חבילת האופציות הטובה ביותר לעובדיהן?

  12/02/2019
  עבודה בחברת סטרט-אפ אמנם נחשבת מבוקשת בשל האפשרות לאקזיט, אבל טומנת בחובה גם סיכונים לסגירת העסק בזמן קצר. אחת מהדרכים לשכנע עובדים איכותיים לבחור בסיכון הזה ולהצטרף לחברות מתחילות היא מתן חבילת אופציות, מתוך הנחה שביום האקזיט הגדול החברה תחלק לעובדיה מזומנים של ממש. אך מה זה כולל?
  לפרטים נוספים
  >
 • הפתק, המתכון והכיס הנכון

  15/09/2014
  נתחיל מהסוף: החלקים החשובים ביותר בתכנית העסקית הכתובה שלכם הם הפתיחה והסיכום. בחלקים האלה טמון כל הסיכוי ורוב הסיכונים: על פי ריצ'ארד סטאטלי, כלכלן ואנליסט השקעות בכיר, פתיחה וסיכום מנצחים הם המפתח להפוך את התכנית העסקית שלכם לפתק בכיס של הבאפטים שלכם. אי אפשר שלא לחשוב על זה מדי פעם. מזה מספר שבועות אתם עובדים על כתיבתה של תכנית מפורטת, חכמה, מדויקת, מוקפדת.
  לפרטים נוספים
  >
 • אילו תהליכי גיוס סטארט אפ צריך לנקוט?

  15/09/2014
  רוב הסטרטאפים לא מבצעים תהליך תכנון מסודר, הם לרוב רצים לגייס, וזה החטא הקדמון. סטרטאפים נוטים לעבוד במוד fast and dirty, הם רצים לגייס לפני שהגדירו לעצמם מהו ה- DNA  שלהם. יועץ גיוס בכיר ינחה את הסטרטאפ להגדיר לעצמו את עצמו יאלץ אותו לשבת ולהגדיר את הזהות שלו, הערכים שלו וחזונו. מכאן תגזר אסטרטגיה הגיוס, ויבנה פרופיל האנשים המתאימים, לסוג החברה שאותה חברה רוצה להיות.
  לפרטים נוספים
  >
 • איך ניגשים לכתיבת תכנית עסקית?

  15/09/2014
  "אף אחד לא ישלם אפילו 10 סנט כדי לראות סרט על גמדים". במילים האלה השיבה ליליאן דיסני לבעלה וולט דיסני כששמעה על הרעיון החדש שלו: סרט אנימציה ראשון אי פעם באורך מלא, המבוסס על האגדה של שלגיה ושבעת הגמדים. השנה היתה 1934. אולפני וולט דיסני היו אז בתחילת דרכם. אפילו מיקי מאוס, כוכב האנימציה הגדול בכל הזמנים, הפסיד בקרב הפופולריות נגד פליקס החתול, האויב מהאולפנים המתחרים.
  לפרטים נוספים
  >
 • עברתי להייטק בשביל הכסף...

  15/09/2014
  "עברתי להייטק בשביל הכסף", אומר גיל (35), מהנדס בתחילת דרכו בתחום ההייטק. "אחרי הרבה שנים בתחום אחר פניתי ללימודי תכנות. עוד במהלך הלימודים בקורס הציעו לי שכר גבוה יותר, על אף היותי מתכנת מתחיל. לא הייתה בכלל שאלה – המשכורת הגבוהה קובעת". באופן לא מפתיע, גיל לא לבד: ממחקר שערכה חטיבת המחקר של אתוסיה בקרב מועמדיה עולה כי השכר הוא הגורם הראשון בחשיבותו בעבודה פוטנציאלית בקרב אנשי הייטק.
  לפרטים נוספים
  >
 • לא אבא עשיר, לא משקיע נדיב, אלא ההמון

  15/09/2014
  בחייה של חברת הזנק (סטארט-אפ) ישנם כמה שלבים. אחד הארוכים שבהם הוא גם אחד הראשונים וההתחלתיים ביותר - שלב גיוס הכספים. בשלב זה, הוגי הרעיון צריכים לחפש בעל הון שיסכים לשמוע את משנתם ובעקבות זאת, להשקיע בפרויקט סכומי כסף נדיבים. סכומי הכסף הללו, הם שמהווים ברוב הפעמים את הדלק הראשוני לדחיפתה של החברה קדימה.
  לפרטים נוספים
  >
 • נחל הלקוחות הולך ומתייבש?

  15/09/2014
   חבר ילדות שלי, המשמש בעשרים השנים האחרונות כמנהל שיווק ומכירות בחברות שונות מהמובילות והמצטיינות בתחומן, משתף אותי בכאביו: "כל יום אני יוצא מחדש למלחמה," "אתה צריך אש בעיניים כדי להמשיך לשרוד בשוק הזה". אלפי אנשים במשק הישראלי מרגישים בדיוק כמוהו, ולכולם נראה שאין מה לעשות. "ככה זה," הם מושכים בכתפיהם, וממשיכים להעמיס על הגב הכואב עוד ועוד. "צריך להתפרנס," הם אומרים לעצמם, "כולם עושים את זה ולי אסור להישאר מאחור".
  לפרטים נוספים
  >
 • תחקיר והפקת לקחים בארגון הלומד

  15/09/2014
  תחקיר והפקת לקחים הם תהליכים בעלי חשיבות עליונה במערכת הלמידה הארגונית. התחקיר והפקת הלקחים נועדו להפיק תובנות חדשות על פעילות הארגון וליישמן לשיפור יעילותו וביצועיו."וחקרת ודרשת ושאלת היטב"על הארגון הלומד לנתח את האירועים שבתחומי ליבת העשייה העסקית שלו, וללמוד מהם היכן פעל כהלכה ובהצלחה, והיכן פעילותו טעונה שיפור – על מנת להשתפר בעתיד.פיטר סנג'י (Senge), בספרו "הארגון הלומד", גורס: "ארגונים לומדים רק באמצעות אנשים שלומדים.
  לפרטים נוספים
  >