ביוטק

ענף הביוטק (מדעי החיים) בישראל נמצא בצמיחה בשנים האחרונות:  חטיבת המחקר של אתוסיה, חברת השמה בהייטק ובביוטק, חוקרת את הפעילות שוקקת החיים בענף המתפתח בחברות ביומד, קלינטק, פארמה, מכשור רפואי וקליניקה שכבר הפכו לשם דבר בישראל ובעולם כולו.

זרקור טכנולוגי: חברת Algotec

תעודת זהות: שם: אלגוטק (Algotec) תחום: תוכנה בתחום ההדמיה רפואית מיקום: משרדי המטה - רעננה, ישראל; חלק מהתאגיד הבינלאומי Carestream שנת הקמה: 1993 מספר עובדים: כ-180 מנכ"ל: ד"ר מנשה בנימין        &nb

שוק הביוטק הישראלי - חזית המחקר העולמי או אי יציבות עסקית?

שוק הביוטק הישראלי עומד בשנים האחרונות בחזית המחקר העולמי במדעי החיים, ונראה כי יהפוך בשנים הקרובות לראש החץ של תעשיית ההייטק הישראלית.

זרקור ביוטכנולוגי על חברת אבוג'ן - evogene

 תעודת זהות:שם: אבוג'ן (evogene)תחום: ביוטקמיקום: רחובות, ישראלשנת הקמה: 2002 מספר עובדים: כ-190 ענף החקלאות בישראל ובעולם ניצב בשנים האחרונות בפני אתגר: כיצד להגדיל את התפוקה ולהפחית את ההוצאות, כך שאוכלוסיית העולם ההולכת וגדלה תזכה לסחורו

IBM מציגים את הסרט הקטן ביותר בעולם

היכולת להזיז אטומים בודדים (החלקיקים הקטנים ביותר של יסוד כלשהו ביקום) היא חיונית למחקר של חברת IBM בתחום הזיכרון אטומי. אך למרבה ההפתעה גם ננו-פיסיקאים מחפשים לתבל את עבודתם במעט הומור.

שחקניות מפתח: חברות הביוטק המבטיחות בישראל

השנים האחרונות בענף הביוטק הישראלי מתאפיינות במעבר מנתונים מרשימים לתוצאות בשטח, בדמות כמה וכמה חברות ביוטק שכבר הפכו לשם דבר בישראל ובעולם כולו.

"צריך לפתח תרופות בלוח זמנים מהיר יותר ובעלויות נמוכות יותר"

חברת דיינמיקס פארמצוטיקלס (Dynamix Pharmaceuticals), שהוקמה בתחילת 2009, מפתחת תרופות מקוריות חדשות לסרטן ולמחלות אוטואימוניות.

תעשיית המכשור הרפואי - ענף בצמיחה

מחלקת המחקר של אתוסיה סוקרת את תעשיית המכשור הרפואי, המשוייכת לתחום הביוטק, לאחר שזו הפכה לתחום מבטיח בשלבי הבשלה אחרונים.   מאות חברות בישראל, נפח שוק עולמי של 200 מיליארד דולרים תעשיית המכשור הרפואי היא שילוב קלאסי בין מדעי החיים

החיים אחרי האקדמיה - הזדמנויות ואופציות קידום לדוקטורנטים

Q - האם עדיף לכתוב קורות חיים באנגלית או בעברית? באקדמיה נהוג לכתוב קורות חיים באנגלית, אותם אפשר להמשיך ולשלוח אותם למשרות. אבל עם זאת מומלץ שיהיה לכם עותק מוכן בעברית.

חיים חדשים בתעשיית מדעי החיים

 תחום מדעי החיים חוזר לחיים, זו המגמה המסתמנת מנתוני חברת אתוסיה. במחצית שנת 2010 נרשמת עלייה משמעותית במשרות בתחום.